up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

top

Rodzaje butów do chodzenia w góry

Buty turystyczne

Buty turystyczne to obuwie opracowane specjalnie do ochrony stóp i kostek podczas zajęć na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki. Buty trekkingowe są jednym z najważniejszych elementów sprzętu turystycznego, ponieważ ich jakość i stabilność może ograniczać zdolność wędrowców do pokonywania długich dystansów bez kontuzji. Ogólnie rzecz biorąc, stabilność, mniejsza waga i wytrzymałość butów turystycznych zapewniają najlepszą równowagę dla turystów pieszych.

Buty do biegania w terenie

Buty do biegania w terenie zapewnią o wiele bardziej niezawodną przyczepność w trudnych warunkach. Buty do biegania w terenie mają bardziej lepką mieszankę na podeszwie, która utrzymuje przyczepność na kamienistym, nierównym terenie i mają wypustki, które pomagają utrzymać gładkość podłoża. Chociaż są przeznaczone do biegów terenowych, buty trailowe są zwykle niezawodne w noszeniu również podczas biegania po drodze lub chodniku.

Wodoodporne buty

Termin buty nieprzemakalne zwykle odnosi się do produktu, który mimo stanu nie wchłania wody. Wodoodporne buty są zwykle wykonane z gumy lub nieprzepuszczalnego tworzywa sztucznego, z którego spływa woda. Buty, z którymi czułbyś się wygodnie wchodząc do rzeki, byłyby uważane za wodoodporne.

Buty tekstylne

Buty tekstylne są dostępne z wielu odmian włókien, w tym bawełny, wełny, nylonu, poliestru i lycry. Każdy but tekstylny ma własny wygląd i właściwości fizyczne, takie jak wchłanianie wody, rozciągliwość, ochrona przed promieniowaniem UV i trwałość koloru.

Skórzane buty

Skórzane buty przepuszczają powietrze, aby schłodzić stopy i zapobiegać ich nieprzyjemnym zapachom. Jedną z najważniejszych zalet butów skórzanych jest ich trwałość. Te buty są wodoodporne, dzięki czemu stopy pozostają suche i nie powodują żadnych widocznych uszkodzeń buta.

Gumowe buty

Gumowe buty zapobiegają upadkom, potknięciom i poślizgnięciom. Gumowe buty zmniejszają niebezpieczeństwo upadku dzięki specjalistycznym podeszwom, które są antypoślizgowe nawet w większości prób. Gumowe buty są wodoodporne i bardzo wygodne w noszeniu. Możesz kupić gumowe buty od Salomon , Salewa , Arcteryx , Columbia , Haglöfs .

clouse menu Zamknij