up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

top

Jak wybrać buty do wyjścia w góry

Buty do wspinaczki i wędrówki są celowo zaprojektowane na sztywne i nierówne tereny i zwykle mają możliwość stosowania raków. Oznacza to, że możesz przymocować zestaw raków do butów turystycznych / butów i chodzić po terenie łatwo i bezpiecznie. Te buty mają lepszą izolację niż zwykłe buty do biegania w terenie, dzięki czemu są cieplejsze i bardziej odpowiednie do wspinaczki górskiej.

Chwyt podeszwy

Przyczepność podeszwy zależy od użytego materiału. Skórzane buty z miękkim gumowym materiałem zapewniają najlepszą przyczepność na skałach, ale nie są tak wytrzymałe. Podeszwy z twardej gumy są bardziej odporne na wstrząsy i skały, dzięki czemu idealnie nadają się do alpinizmu. Jakość przyczepności i sztywności podeszwy zewnętrznej pozwala kontrolować ruch na zboczach i tłustych obszarach, takich jak mokra ziemia i śnieg.

Wsparcie

Wybierając buty do wspinaczki, upewnij się, że zapewniają one świetne wsparcie. Dobrze dopasowany but do stóp z wysokim mostkiem wspomaga artykulację kostki, jednocześnie równoważąc całkowitą wagę. Salomon , Salewa , Arcteryx , Columbia i Haglöfs oferują najlepszą różnorodność obuwia tekstylnego i gumowego.

Hydroizolacja

Dzięki w pełni sztywnej konstrukcji, dobrej jakości buty trekkingowe muszą być wodoodporne i wytrzymałe, ponieważ dłużej chronią stopy przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz, śnieg, kamienie i gałęzie.


clouse menu Zamknij