up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

Strona Główna flecha Sprzęt do trekingu flecha

Zabezpieczenia antylawinowe ()

load

Wprowadzenie do bezpieczeństwa lawinowego

Zasadniczo lawina może być mokra lub sucha, duża lub mała, ale są to masy śniegu poruszające się po zboczu. Może stać się śmiertelny, jeśli przed wspinaczką po lodzie lub jazdą na nartach nie podejmie się odpowiedniej ostrożności. Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie i dlaczego występują lawiny, aby móc ich uniknąć, ciesząc się śnieżnymi polami i ośnieżonymi górami. Salewa , Black Diamond , Ferrino , Trespass i Climbing Technology oferuje sprzęt lawinowy .

Kiedy i gdzie pojawia się lawina?

Kiedy już wiesz, kiedy i gdzie może dojść do lawiny, możesz przeprowadzić obserwacje, aby zminimalizować ryzyko uwięzienia w zjeżdżalni. Istnieją trzy główne czynniki, które mogą spowodować wystąpienie lawiny;

• Niestabilny śnieg
• Teren lawinowy
• Spust
Jeśli skutecznie unikniesz tych czynników i użyjesz zestawu zabezpieczającego przed lawinami z czarnego diamentu, szanse na lawinę są zerowe. Niestabilny śnieg oznacza, że może zsuwać się z górki. Na stabilność pokrywy śnieżnej wpływa wiele czynników, takich jak pogoda, temperatura, wiatr, opady i słońce.

Kluczem do bezpiecznej jazdy na nartach w backcountry jest rozpoznanie terenów lawinowych. Zrozumienie terenu lawinowego pomaga lepiej planować bezpieczną trasę. Trzecim i najsilniejszym czynnikiem jest wyzwalacz, który może spowodować lawinę. Jeśli przenosisz ciężar po nierównym śniegu, prawdopodobnie wystąpi lawina. Dlatego należy zachować ostrożność przy wyborze terenu, aby uniknąć wypadków.

clouse menu Zamknij