up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

Przygotuj się do wspinaczki dzięki odpowiednim akcesoriom wspinaczkowym

Dla każdego wspinacza kreda i taśma to najważniejsze akcesoria wspinaczkowe, które mają na szczycie listy. Na rynku dostępne są dwa popularne rodzaje kred. Jeden jest w postaci stałej, a drugi w postaci płynnej.

Skład jest prawie taki sam, ale musisz zdecydować, jaki rodzaj kredy wolisz. Kulka kredowa musi zostać przez Ciebie rozbita, a są one tańsze. Jeśli jednak nie chcesz używać woreczka na kredę, możesz wybrać płynną kredę.

Taśma służy do ochrony dłoni podczas wspinaczki. Dostępne są różne szerokości taśm i możesz je dobrać w zależności od rozmiaru dłoni. Aby uzyskać mniejszą stabilizację, można dokupić węższą taśmę, podczas gdy szersza taśma zapewnia lepszą ochronę stawów.

Akcesoria wspinaczkowe do treningu

Istnieje wiele akcesoriów wspinaczkowych do treningu palcami, których możesz używać podczas przerw. Na przykład sprężyny dociskowe, Powerball, pierścienie do kitu, kulki do szpachlowania są przydatne w celu zwiększenia wytrzymałości palców.

Inne akcesoria wspinaczkowe

Istnieje szereg akcesoriów do wspinaczki skałkowej, które wspinacz musi mieć, aby poprawić swoje wrażenia. Obejmuje noże do cięcia lin, pasy do konserwacji i przechowywania lin, szczotki głazowe do czyszczenia chwytów i klipsów itp. Petzl , Salewa , Black Diamond , Mammut i Grivel to najbardziej znane marki oferujące wysokiej jakości akcesoria i sprzęt wspinaczkowy.

clouse menu Zamknij