up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

Jak wybrać i stosować woreczki na kredę wspinaczkową i kredę

Aby zwalczyć wilgoć i poprawić przyczepność, wspinacze używają kredy. Możesz po prostu wybrać dowolny rodzaj kredy i woreczka wspinaczkowego zgodnie z własnymi preferencjami dzięki temu nie jest potrzebne żadne analityczne podejście! Tutaj pokażemy różne rodzaje kred i sposób ich stosowania.

Jak wybrać kredy wspinaczkowe

Rodzaje kredy
Zasadniczo istnieją różne rodzaje kred, takie jak kreda blokowa, kreda luźna, kreda ekologiczna i kreda płynna. Główną różnicą między tymi kredami jest ich forma. Niektóre mają postać skały, podczas gdy inne są w postaci płynnej i przyjaznej dla środowiska. Petzl , La Sportiva , Mammut , Montane i Grivel produkują wysokiej jakości kredę i torbę na kredę górską dla zapalonych wspinaczy.

Jak nakładać kredę?
Możesz po prostu nałożyć kulkę kredową lub luźną kredę na dłoń, pocierając ją po całej powierzchni. Jeśli chcesz nanieść płynną kredę, włóż rękę do zbiornika luźnego woreczka na kredę, który otrzymujesz osobno wraz z woreczkiem na kredę wspinaczkową. Daje grubszą powłokę, ale może również się wysypać.
Możesz również użyć kulki kredowej wykonanej z porowatej tkaniny wypełnionej luźną kredą. Możesz go zastosować, wyjmując kulkę i uderzając nią po wszystkich dłoniach. Tworzą mniej odpadów i kurzu. Jednak nie można uzyskać grubej aplikacji.

Jak wybrać torbę na kredę do wspinaczki
Przy wyborze worków na kredę należy wziąć pod uwagę trzy główne czynniki;
• Rozmiar worka
• Kształt torby
• Cechy torby


clouse menu Zamknij