up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

top

Jak wybrać smycze i pochłaniacze energii

Podczas wspinaczki na wysokości, bezpieczna lina wspinaczkowa jest niezbędnym akcesorium, które łączy uprząż z bezpiecznym punktem kotwiczenia. Chroni wspinaczy przed upadkiem na ziemię. Smycze to najpopularniejszy rodzaj pochłaniaczy energii, ponieważ zmniejszają siłę w przypadku upadku. Pochłaniacz energii smyczy jest wykonany z kilku warstw taśmy, które są zszyte jedna na drugiej. Kiedy upadasz, te warstwy rozciągają się i zapewniają przedłużenie. Wszystkie pochłaniacze energii lonży są projektowane i produkowane zgodnie z wymaganiami określonymi przez EN 361 i testowane zgodnie z EN 364. Petzl , Salewa , Ocun , Singing Rock i Climbing Technology produkuje najlepsze amortyzatory linowe do wspinaczki.

Wymagania dotyczące pochłaniaczy energii liny zabezpieczającej

Lonże i pochłaniacze energii są zawsze przymocowane do użytkownika, dzięki czemu w przypadku upadku efekt siły redukującej przechodzi bezpośrednio na użytkownika bez żadnych zewnętrznych wpływów lub przerw. Ważne jest również, aby pamiętać, że pochłaniacze energii liny zabezpieczającej nie powinny być umieszczane równolegle do siebie. Przyczyną jest to, że uniemożliwi im to pracę i może nie służyć odpowiednio zabezpieczeniom. Jeśli użyjesz amortyzatorów w niewłaściwy sposób, musisz mieć pewność, że siła upadku nie zostanie zmniejszona do 6 kN.

clouse menu Zamknij