up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

top
Strona Główna flecha Sprzęt do trekingu flecha flecha

Kijki - Płeć: Unisex

()
load

Jak wybrać i używać kijków trekkingowych

Podczas uprawiania turystyki pieszej i trekkingu kijki są najbardziej przydatnym sprzętem, ponieważ zapewniają wsparcie i stabilność na każdym rodzaju terenu. Oto kilka ważnych cech, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kija trekkingowego. Rozpoczęcie trekkingu z jednym sztabem lub parą kijków trekkingowych należy do Ciebie.

Znajdź odpowiednią długość

Długość kija musi być zgięta pod kątem 90 stopni w łokciu, gdy kij dotyka ziemi. Możesz kupić kijki trekkingowe renomowanych marek, takich jak Salomon , Salewa , La Sportiva i Black Diamond i Dynafit .

funkcje

Składanie, regulacja, waga, mechanizm blokujący i amortyzacja to kilka podstawowych cech, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kija trekkingowego.

Jak korzystać z kijków trekkingowych?

Możesz nauczyć się korzystania z kijków trekkingowych, postępując zgodnie z kilkoma podstawowymi wskazówkami. Pierwsza wskazówka to naprzemiennie kijki i nogi. Większość wędrowców upada, źle sadząc kijki trekkingowe. Po prostu ćwicz dalej, a będziesz chodzić naturalnie. Kolejną ważną wskazówką jest naturalny spacer z kijkami trekkingowymi. Zachowaj kołysanie ramionami, gdy chodzisz naturalnie bez kijów w ręku. Pomoże to w poruszaniu się do przodu.

clouse menu Zamknij