up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

top

Jak wybrać raki

Piesze wędrówki i narciarstwo to najtrudniejsze i najbardziej ekscytujące sporty na świeżym powietrzu, które zapewniają zastrzyk adrenaliny. W tym artykule, będziemy badać jedną z najważniejszych wspinaczki lodowej gear rakami, że powinieneś mieć. Spójrz;

Raki to nie dodatek, ale konieczność bezpiecznego podróżowania po śniegu i lodzie. Dzięki odpowiedniej parze raków do wędrówek wspinacze mogą pokonywać i przekraczać lodowce, zamarznięte wodospady, wspinać się po śnieżnych zboczach i skalować pokryte lodem skały.

Większość wspinaczy i alpinistów nosi raki wykonane z półsztywnej konstrukcji z poziomymi ramami. Dzięki nowoczesnym procesom produkcyjnym i projektom raki stały się dziś lżejsze, a jednocześnie mocniejsze niż wcześniej. Salewa , Petzl , Black Diamond , Trespass i Grivel tworzą najlepsze raki.

Jak wybrać raki?

Do budowy raków wykorzystuje się różne rodzaje materiałów. Spójrz poniżej na kilka materiałów, z których wykonane są ramy raków; Stalowe raki
W przypadku alpinizmu ogólnego, stalowe raki trekkingowe są najlepszym wyborem, ponieważ są technicznie zaprojektowane do oblodzonego terenu i są wytrzymałe.

Raki ze stali nierdzewnej
Zapewniają wspinaczom odporność na korozję. Raki ze stali nierdzewnej są trwałe, sztywne i zorientowane na wydajność.

Raki aluminiowe
Do uprawiania narciarstwa alpejskiego i pieszych wędrówek najlepsze są raki aluminiowe. Są lekkie i szybsze, idealne do wspinaczek alpejskich.


clouse menu Zamknij